Boli Nos Kojący Balsam Przepis

Boli Nos Kojący Balsam Przepis

Jestem wdzięczna, że nie często chorujemy, ale gdy robimy to zazwyczaj, katar i kaszel miękki Typ choroby (lub po prostu alergie sezonowe). Używam naturalnych środków, które pomagają przyspieszyć regenerację, ale nieuchronnie, co najmniej jedno z dzieci będzie w końcu z chorym, nos czerwony od wytarcia, to zbyt często.

Ja zawsze słyszałem, żeby wcierać wazelina na suche, spierzchnięte nosy, ale ja bardzo nie lubisz wazeliny (więcej o tym w innym poście) i chciałem lepszej opcji.

Oczywiście, kilka sypkich składników zawsze mam pod ręką, jak masło shea i olej kokosowy wspaniale pracować samodzielnie обветренные nosy, ale chciałam stworzyć coś z woskiem pszczelim, co również pomaga chronić skórę przed potencjalnym nadużyciom serwetek.

Boli Nos Kojący Balsam Przepis

Aby zachować to proste, można użyć tylko masło shea lub olej kokosowy, aby uspokoić ból w nosie. Wstępnie zrobiłem usta chłopaka, jak mój klasyczny przepis również działa, ale nie podoba mi się, stosując balsam do ust pojemniki do tego, tak jak niektóre z bakterii/smark/wspólną malignancy mogą być pozostawione na balsam, więc wszystkie rury powinny być wyrzucone po chorobie minęło.

Ten balsam w małej metalowej cyny rozwiązuje oba te problemy. To wazelina wolnym, a nie jednorazowe rury i łączy w sobie wszystkie kojące i ochronne składniki z ziół w celu dodatkowego zwiększenia.

Dodałem artykuł, ale krok opcjonalny wlać olej z suszonymi ziołami, które używam w mojej leczniczą maścią, aby dać ten kojący balsam dodatkowych odżywiające skórę właściwości. Możesz zostawić ten krok, ale bardzo go polecam.

Wlewając olej z ziołami:

Ja zapisać niektóre z tych ziół powstaje olej kokosowy lub oliwa z oliwek) na rękę przepisy, jak ten. Proces parzenia zajmuje trochę czasu, więc wolę robić w hurtowych raz na kilka miesięcy zamiast wlać niewielką ilość za każdym razem, kiedy jest mi to potrzebne do przepisu. Konieczna:

1 szklanki oliwy z oliwek lub oleju kokosowego (nie należy korzystać z tej pełną kwotę za ten przepis)
1 łyżkę suszonych liści żywokostu
1 łyżkę suszonych liści babki (trawy-nie banan!)
1 łyżeczkę suszonych kwiatów nagietka (na życzenie)
1 łyżeczkę suszonych kwiatów krwawnika (na życzenie)
Umieść olej w podwójnej kotła. Przy użyciu oleju kokosowego, roztopić masło. Dodać zioła. Gotować na małym ogniu przez 3-4 godziny lub do momentu, aż olej kupiła zielony kolor od ziół. Uważaj, aby nie mieć ciepła jest zbyt wysoka lub zostawić zbyt długo.

Jeśli jest wystarczająco ciepło, można też po prostu umieścić zioła w olej w zamykanej szklanym słoju i pozostawić na 2-3 tygodnie. To działa najlepiej w pośrednie światło słoneczne i nie będzie możliwe w każdym czasie.

Boli Nos Kojący Balsam Przepis

Inne Składniki

Jak tylko wlewu oleju z ziołami (jeśli chcesz), jesteś gotowy, aby balsam. Potrzebny będzie również:

Masło shea– nawilża i chroni skórę za pomocą witamin i składników tłuszczowych
Wosk pszczeli– chroni skórę przed dalszym uszkodzeniem
Składniki

1 łyżkę ziół twierdzą oliwy z oliwek lub oleju kokosowym
1 łyżka masła Shea
1 łyżeczka wosk pszczeli pastylki
Instrukcje

Rozpuścić wszystkie składniki w podwójnym bojlerze lub małą szklaną miskę mały rondel wody.
Dobrze wymieszać i wlać do indywidualne formy lub niewielką szklanym słoiku. Możesz podwoić lub potroić przepis, jeśli jest to konieczne.
Napełnij pojemniki, puszki lub w mały szklany słoiczek.
Sposób użycia: zebrać niewielką ilość czystej łyżką lub paznokcia i nałóż na skórę wokół nosa. Aby uniknąć zanieczyszczenia, nie używać ponownie tego samego łyżkę lub palec, gdy była myjąca.
Używać w miarę potrzeby, aż zaczerwienienie i bolesność odeszła.
Uwagi

Ten przepis będzie wypełnić około dwóch i pół uncji okrągłej foremki lub jeden 1-uncja przez cały cyny pod tym linkiem. Kwadratowe pojemniki wcześniej dostępne tutaj i ten przepis będzie wypełnić 4-5 z nich.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *